Intel - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBase-LR - MPO multiläge - upp till 10 km - 1310 nm - för Ethernet Converged Network Adapter X520-QDA1

Intel - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBase-LR - MPO multiläge - upp till 10 km - 1310 nm - för Ethernet Converged Network Adapter X520-QDA1 E40GQSFPLR
Logga in för pris
Information
0 i lager
Inleverans: 2018-06-29
IntelTillverkareIntelArtnr
E40GQSFPLR
EAN
5032037086776
 
Allmänt
Typ av enhetQSFP+ sändar/mottagarmodul
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage40GBase-LR
Datalänkprotokoll40 Gigabit LAN
Dataöverföringshastighet40 Gbps
Optisk våglängd1310 nm
Max överföringsavstånd10 km
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 40GBase-LR - MPO multi-mode
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift70 °C
Kompatibilitetsinformation
Designat förIntel Ethernet Converged Network Adapter X520-QDA1

 

JSC it-partner - webshop
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 kr