Intel - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBASE-SR4 - MPO multiläge - upp till 150 m - 850 nm - för Ethernet Converged Network Adapter X520, XL710; Ethernet Server Adapter XL710

Intel - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBASE-SR4 - MPO multiläge - upp till 150 m - 850 nm - för Ethernet Converged Network Adapter X520, XL710; Ethernet Server Adapter XL710 E40GQSFPSR
Logga in för pris
Information
0 i lager
Inleverans: 2018-07-03
IntelTillverkareIntelArtnr
E40GQSFPSR
EAN
0675901267939
 
Allmänt
Typ av enhetQSFP+ sändar/mottagarmodul
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage40GBASE-SR4
Datalänkprotokoll40 Gigabit LAN
Dataöverföringshastighet40 Gbps
Optisk våglängd850 nm
Max överföringsavstånd150 m
Standarder som följsIEEE 802.3ba
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - MPO multi-mode
Diverse
Standarder som följsLaser Class 1, IEC 60950-1, EN 60950-1, RoHS, IEC 60825-1, FDA, EN 60825-1, MSA SFF-8436
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift70 °C
Kompatibilitetsinformation
Designat förIntel Ethernet Converged Network Adapter X520-QDA1, XL710-QDA1, XL710-QDA2
Intel Ethernet Server Adapter XL710-QDA1

 

JSC it-partner - webshop
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 kr