Cisco - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - 10GBase-LR - LC/PC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm

Cisco - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - 10GBase-LR - LC/PC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm SFP-10G-LR-S=
Logga in för pris
Information
145 i lager
CiscoTillverkareCiscoArtnr
SFP-10G-LR-S=
EAN
0882658782497
 
Allmänt
Typ av enhetSFP+ sändar/mottagarmodul
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage10GBase-LR
Datalänkprotokoll10 GigE
Dataöverföringshastighet10 Gbps
Optisk våglängd1310 nm
Max överföringsavstånd10 km
Standarder som följsIEEE 802.3ae
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 10GBase-LR - LC/PC single-mode x 2
Mått och vikt
Bredd1.3 cm
Djup5.7 cm
Höjd0.9 cm
Vikt75 g
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 1 år

 

JSC it-partner - webshop
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 kr