Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN - 100Base-EX - LC enkelläge - upp till 40 km - 1310 nm - för ME 3400, 3400-24, 3400E-24, 3400EG-12, 3400G-12, 3600X 24, 3600X-24, 3800X-24, 6524

Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN - 100Base-EX - LC enkelläge - upp till 40 km - 1310 nm - för ME 3400, 3400-24, 3400E-24, 3400EG-12, 3400G-12, 3600X 24, 3600X-24, 3800X-24, 6524 GLC-FE-100EX=
Logga in för pris
Information
0 i lager
Inleverans: 2018-08-21
CiscoTillverkareCiscoArtnr
GLC-FE-100EX=
EAN
0882658029486
 
Allmänt
Typ av enhetSFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage100Base-EX
Datalänkprotokoll100Mb LAN
Dataöverföringshastighet100 Mbps
Optisk våglängd1310 nm
Max överföringsavstånd40 km
Standarder som följsIEEE 802.3, IEEE 802.3ah
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 100Base-EX - LC single-mode x 2
Kompatibla kortplatser1 x SFP (mini-GBIC)
Mått och vikt
Bredd1.3 cm
Djup5.7 cm
Höjd0.9 cm
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 90 dagar
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift50 °C
Kompatibilitetsinformation
Designat förCisco ME 3400-24FS AC Ethernet Access Switch, 3400-24TS, 3400E-24TS, 3400EG-12CS, 3400EG-2CS, 3400G-12CS AC Ethernet Access Switch, 3400G-12CS DC Ethernet Access Switch, 3400G-2CS AC Ethernet Access Switch, 3600X 24FS, 3600X-24FS Ethernet Access Switch, 3800X-24FS Ethernet Carrier Ethernet Switch Router, 6524 Ethernet Switch

 

JSC it-partner - webshop
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 kr