Intel Ethernet SFP28 Optics - SFP28 sändar-/mottagarmodul - 10 GigE, 25 Gigabit LAN - 10GBase-SR, 25GBase-SR - upp till 100 m - 850 nm - för Ethernet Converged Network Adapter XXV710, XXV710-DA1; Ethernet Network Adapter XXV710-DA2

Intel Ethernet SFP28 Optics - SFP28 sändar-/mottagarmodul - 10 GigE, 25 Gigabit LAN - 10GBase-SR, 25GBase-SR - upp till 100 m - 850 nm - för Ethernet Converged Network Adapter XXV710, XXV710-DA1; Ethernet Network Adapter XXV710-DA2 E25GSFP28SR
Logga in för pris
Information
0 i lager
Inleverans: 2018-10-02
IntelTillverkareIntelArtnr
E25GSFP28SR
EAN
0675901417808
 
Allmänt
Typ av enhetSFP28 sändar-/mottagarmodul
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage10GBase-SR, 25GBase-SR
Datalänkprotokoll10 GigE, 25 Gigabit LAN
Dataöverföringshastighet25.78 Gbps
Optisk våglängd850 nm
Max överföringsavstånd100 m
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 25GBase-SR
Diverse
Standarder som följsBlyfri, RoHS
Strömtillförsel
Energiförbrukning vid drift1.2 Watt
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift70 °C
Kompatibilitetsinformation
Designat förIntel Ethernet Converged Network Adapter XXV710, XXV710-DA1
Intel Ethernet Network Adapter XXV710-DA2

 

JSC it-partner - webshop
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 kr