Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multiläge - upp till 2 km - 1310 nm - för Catalyst 2960, 2960G, 2960S, 2970G, 3560, 3560E, 3560G, 3560V2, 3560X, 3750, 3750G

Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multiläge - upp till 2 km - 1310 nm - för Catalyst 2960, 2960G, 2960S, 2970G, 3560, 3560E, 3560G, 3560V2, 3560X, 3750, 3750G GLC-GE-100FX=
Logga in för pris
Information
2 i lager
CiscoTillverkareCiscoArtnr
GLC-GE-100FX=
EAN
0746320977003
 
Allmänt
Typ av enhetSFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage100Base-FX
Datalänkprotokoll100Mb LAN
Optisk våglängd1310 nm
Max överföringsavstånd2 km
Standarder som följsIEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode x 2
Kompatibla kortplatser1 x SFP (mini-GBIC)
Diverse
Standarder som följsFCC CFR21 Part 1040, IEC 60825-1
Mått och vikt
Bredd1.34 cm
Djup5.65 cm
Höjd8.5 mm
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 90 dagar
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift70 °C
Kompatibilitetsinformation
Designat förCisco Catalyst 2960-24LC-S, 2960-24PC-L, 2960-24PC-S, 2960-24TC, 2960-24TC-L, 2960-24TC-S, 2960-48PST-L, 2960-48PST-S, 2960-48T, 2960-48TC, 2960-48TC-L, 2960-48TC-S, 2960-8TC, 2960-8TC-S, 2960G-24TC, 2960G-48TC, 2960G-8TC, 2960S-24PD-L, 2960S-24PS-L, 2960S-24TD-L, 2960S-24TS-L, 2960S-24TS-S, 2960S-48FPD-L, 2960S-48FPS-L, 2960S-48LPD-L, 2960S-48LPS-L, 2960S-48TD-L, 2960S-48TS-L, 2960S-48TS-S, 2970G-24TS, 3560-24PS, 3560-24PS EMI, 3560-24PS SMI, 3560-24TS, 3560-24TS EMI, 3560-24TS SMI, 3560-48PS, 3560-48PS SMI, 3560-48TS, 3560-48TS EMI, 3560-48TS SMI, 3560E-12D, 3560E-12SD-E, 3560E-12SD-S, 3560E-24PD, 3560E-24TD, 3560E-48PD, 3560E-48PD-F, 3560E-48TD, 3560E-48TD-SD, 3560G-24PS, 3560G-24PS EMI, 3560G-24PS SMI, 3560G-24TS, 3560G-24TS EMI, 3560G-24TS SMI, 3560G-48, 3560G-48PS, 3560G-48PS SMI, 3560G-48TS, 3560G-48TS EMI, 3560G-48TS SMI, 3560V2-24PS, 3560V2-24TS, 3560V2-24TS-SD, 3560V2-48PS, 3560V2-48TS, 3560X-24P-L, 3560X-24P-S, 3560X-24T-L, 3560X-24T-S, 3560X-48PF-L, 3560X-48PF-S, 3560X-48P-L, 3560X-48P-S, 3560X-48T-L, 3560X-48T-S, 3750-24PS, 3750-24PS EMI, 3750-24PS SMI, 3750-24TS, 3750-24TS-E, 3750-48PS, 3750-48TS, 3750-48TS-E, 3750-48TS-S, 3750G-12S-E, 3750G-12S-S, 3750G-24T-S, 3750G-24TS EMI, 3750G-24TS SMI, 3750G-24TS-S

 

JSC it-partner - webshop
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 kr