Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multiläge - upp till 2 km - 1310 nm - för Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 3560, 3560-12

Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multiläge - upp till 2 km - 1310 nm - för Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 3560, 3560-12 GLC-FE-100FX=
Logga in för pris
Information
14 i lager
CiscoTillverkareCiscoArtnr
GLC-FE-100FX=
EAN
0746320980546
 
Allmänt
Typ av enhetSFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage100Base-FX
Datalänkprotokoll100Mb LAN
Optisk våglängd1310 nm
Max överföringsavstånd2 km
Standarder som följsIEEE 802.3, IEEE 802.3ah
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode x 2
Kompatibla kortplatser1 x SFP (mini-GBIC)
Mått och vikt
Bredd1.34 cm
Djup5.65 cm
Höjd8.5 mm
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 90 dagar
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift50 °C
Kompatibilitetsinformation
Designat förCisco Catalyst 2960-24LC-S, 2960-24PC-L, 2960-24PC-S, 2960-24TC, 2960-24TC-L, 2960-24TC-S, 2960-48PST-L, 2960-48PST-S, 2960-48T, 2960-48TC, 2960-48TC-L, 2960-48TC-S, 2960-8TC, 2960-8TC-S, 2960G-24TC, 2960G-48TC, 2960G-8TC, 2960S-24PD-L, 2960S-24PS-L, 2960S-24TD-L, 2960S-24TS-L, 2960S-24TS-S, 2960S-48FPD-L, 2960S-48FPS-L, 2960S-48LPD-L, 2960S-48LPS-L, 2960S-48TD-L, 2960S-48TS-L, 2960S-48TS-S, 3560-12PC, 3560-12PC-S, 3560-8PC

 

JSC it-partner - webshop
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 kr